Държавен музикален и балетен център - програма за февруари - 2011
      facebook 
Музика
Вторник, 01 Февруари 2011 22:53
Програма за месец февруари - 2011

Държавен музикален и балетен център - София, ул. "Панайот Волов" 3

3 февруари,19.00ч.

БАЛЕТ АРАБЕСК - ЛЕШНИКОТРОШАЧКАТА
Музика - по П. И. Чайковски
Хореография - Боряна Сечанова
Сценография - Борис Стойнов
Репетитор - Олеся Пантикина
Художник на костюмите - Цветанка Петкова - Стойнова
Участват: Даниела Иванова,  Константина Ханджиева, Асен Наков, Валери Миленков, Марина Попова, Леандър Янес, Ангелина Гаврилова
Александра Савова, Кристине Енков, Стефка Табакова, Таня Кацарова, Ивелина Михайлова, Васил Дипчиков , Иван Иванов , Петър Петков,  Чан Тхе Чунг

4.02, петък, 19.00 ч.   

ИСУС ХРИСТОС СУПЕРЗВЕЗДА
Рок-опера от А.Л. Уебър и Тим Райс
Със съдействието на Really Useful Group ltd и
Програма „Култура” на Столична община
Участват: Богомил Спиров, Георги Ханджиев, Олга Динова, Венцислав Динов, Георги Джилянов, Александър Василев, Иван Бенчев, Георги Иванов, Румен Григоров, Светослав Клинчаров, Сердикий Попов, Александър Мутафчийски, Стефан Петков, Никола Кабрузов, Емил Митрополитски, Иван Панев, Явор Радованов
Режисьор - Бойко Илиев
Диригент постановчик - Игор Богданов
Сценография и костюми - Евгения Раева
Хореограф - Светлин Ивелинов
Хормайстор - Людмил Горчев

5.02. събота, 19.00 ч.
ЦАРИЦАТА НА ЧАРДАША    
Оперета от Имре Калман
Участват:Марияна Арсенова, Марчо Апостолов, Катерина Тупарова, Александър Мутафчийски, Венцислав Динов, Еделина Кънева, Иван Панев,Иван Бенчев, Димитър Павлов, Александър Василев
Режисьор - Марио Николов
Диригент постановчик - Юли Дамянов
Диригент - Огнян Митонов
Сценография и костюми - Евгения Раева
Хореограф - Татяна Янева
Хормайстор - Людмил Горчев

9.02, сряда, 15.00 ч
КОТКИ
Мюзикъл в две действия
Музика Андрю Лойд Уебър, Стихове Томас Стърн Елиът
По "Книга за практичните котки на Бай Посум" от Т. С. Елиът
Със съдействието на Really Useful Group ltd
Участват: Бай Двузаконие - Иван Панев, Манкъстрап - Александър Мутафчийски, Рам Тъм Таг - Александър Василев, Деметра - Деница Шопова, Бомбалурина - Добрина Икономова, Гризабела - Еделина Кънева, Рампълтийзър - Катерина Тупарова, Мангоджери - Светослав Клинчаров, Джелилорум - Валентина Корчакова, Гъмби - Юлия Маринова, Ским. БДЖ - Румен Григоров, Пер Театр. котарак - Емил Митрополитски, Бъстъфър Джоунс - Георги Ханджиев, Джемина - Петя Шарланджиева, Макавити - Мартин Виденов, М-р Мистофелис - Татяна Янева.
Режисьор - Светозар Донев
Хореограф постановчик - Анна Донева
Диригент постановчик - Игор Богданов
Диригент - Огнян Митонов
Сценография и костюми - Евгения Раева
Хормайстор - Людмил Горчев

10.02, четвъртък, 11.00 ч

ВРЕМЕ ЗА ПРИКАЗКА
образователен спектакъл за деца
Участват: Станимира Василева, Зорница Дамянова, Елена Иванова, Виолета Тодорова, Десислава Тодорова, Ася Цветанова, Георги Джилянов, Емил Митрополитски, Александър Мутафчийски, Стефан Петков, Богомил Спиров
Режисьор - Явор Радованов
Музикален ръководител - Огнян Митонов
Сценарий - Галя  Момчева
Явор Радованов
Сценография и костюми - Евгения Раева
Хормайстор - Людмил Горчев
Съпровод на пиано - Ирена Аврамова

10.02, четвъртък, 19.00 ч.   
ПРИЛЕПЪТ
оперета от Йохан Щраус
Участват: Марияна Арсенова, Марчо Апостолов, Александър Василев, Лидия Петрова, Олга Динова, Стефан Петков, Александър Пенчев, Венцислав Динов, Румен Григоров, Иван Панев, Светослав Клинчаров, Зорница Дамянова (Пролетни гласове)
Режисьор - Светозар Донев
Диригент - Игор Богданов
Сценография и костюми - Евгения Раева
Хореограф - Светлин Ивелинов
Хормайстор - Людмил Горчев

11.02, петък
Начало: 19.00 ч. - Край: 21.00 ч.
ЙОСИФ И ФАНТАСТИЧНАТА МУ ПЪСТРА ДРЕХА
Мюзикъл от Андрю Лойд Уебър
Със съдействието на Really Useful Group ltd
Участват: Богомил Спиров, Деница Шопова, Груйо Груев, Стефан Петков, Венцислав Динов, Лъчезар Лазаров, Александър Пенчев, Георги Ханджиев, Емил Митрополитски, Александър Василев, Румен Григоров, Сердикий Попов, Александър Мутафчийски, Явор Радованов, Никола Кабрузов, Иван Панев, Лидия Петрова, Антоанета Митева.
Режисьор - Светозар Донев
Диригент - Игор Богданов
Сценография и костюми - Евгения Раева
Хореограф - Светлин Ивелинов
Хормайстор - Людмил Горчев

12 февруари, 19.00ч.
ЛИЧНИ РАЗГОВОРИ
Музика: Шигеру Умебаяши и Руиджи Сакамото
Хореография: Константина Ханджиева
Художник: Венелин Шурелов
Визуални ефекти: Яна Крачунов
Участват: Кристине Енков, Марина Попова, Валери Миленков, Стефан Вучов

АКВАРЕЛИ
Музика: Йохан Брамс, Йохан Пахелбел, Антон Рубинщайн, Клод Дебюси, Йохан Себастиан Бах, Едуард Елгар, Едуард Макдауъл, Лудовико Еинауди , Николо Паганини

Хореограф - Анна Донева
Костюми - Цветанка Петкова-Стойнова
Репетитор - Олеся Пантикина

Участват: Ангелина Гаврилова, Даниела Иванова, Кристине Енков, Марина Попова, Стефка Табакова, Таня Кацарова
Асен Наков, , Валери Миленков,Васил Дипчиков,  Леандър Янес, Петър Петков

16.02, сряда, 19.00ч
КРАДЦИ ПО ГАЩИ
Комедия с музика по Артър Нюфийлд
външна продукция
Участват: Маргарита Хранова, Диана Любенова, Таня Кожухарова, Дидо Мачев, Веселин Цанев, Николай Борисов
Режисьор - Ангелин Балсамаджиев

17.02, четвъртък, 19.00 ч
КОТКИ
Мюзикъл в две действия
Музика Андрю Лойд Уебър, Стихове Томас Стърн Елиът
По „Книга за практичните котки на Бай Посум” от Т. С. Елиът
Със съдействието на Really Useful Group ltd
Участват: Бай Двузаконие - Лъчезар Лазаров, Манкъстрап - Богомил Спиров, Рам Тъм Таг - Александър Василев, Деметра - Еделина Кънева , Бомбалурина - Добрина Икономова, Гризабела - Олга Динова, Рампълтийзър - Катерина Тупарова, Мангоджери - Светослав Клинчаров, Джелилорум - Валентина Корчакова, Гъмби - Лидия Петрова, Ским. БДЖ - Румен Григоров, Пер Театр. котарак - Александър Пенчев, Бъстъфър Джоунс -Венцислав Динов, Джемина - Зорница Дамянова, Макавити - Радослав Ачов, М-р Мистофелис - Йоанна Стоянова
Режисьор - Светозар Донев
Хореограф постановчик - Анна Донева
Диригент постановчик - Игор Богданов
Диригент - Огнян Митонов

18.02, петък, 11.00 ч

ВРЕМЕ ЗА ПРИКАЗКА
образователен спектакъл за деца
по мотиви от „Цар Килимар” от Жул Леви
Участват: Станимира Василева, Зорница Дамянова, Зорница Гергинова,  Елена Иванова, Виолета Тодорова, Десислава Тодорова, Ася Цветанова, Георги Джилянов, Емил Митрополитски, Александър Мутафчийски, Стефан Петков, Богомил Спиров.
Режисьор - Явор Радованов
Музикален ръководител- Огнян Митонов
Сценарий - Галя Момчева; Явор Радованов
Сценография и костюми - Евгения Раева
Хормайстор - Людмил Горчев
Съпровод на пиано - Ирена Аврамова, Светослав Лазаров

18.02, петък, 19.00 ч.
ЕДНА НОЩ ВЪВ ВЕНЕЦИЯ
Оперета от Йохан Щраус
Участват: Пеньо Пирозов, Добрина Икономова, Станимира Василева, Марчо Апостолов, Александър Мутафчийски, Юлия Маринова, Румен Григоров, Иван Панев, Емил Митрополитски, Явор Радованов, Александър Василев
Режисьор - Светозар Донев
Диригент - Игор Богданов
Сценография и костюми - Евгения Раева
Хореограф - Антоанета Алексиева
Хормайстор - Людмил Горчев

19.02, събота, 11.00 ч
СНЕЖАНКА И СЕДЕМТЕ ДЖУДЖЕТА
мюзикъл за деца и възрастни от Атанас Косев
Либрето Димитър Димитров
Участват: Деница Шопова, Станимира Василева, Стефан Петков, Илияна Шарланджиева, Александър Пенчев, Венцислав Динов, Светослав Клинчаров, Десислава Тодорова, Георги Ханджиев, Димитър Зашев, Боряна Йорданова, Зорница Дамянова, АлександърВасилев, Божанка Груева.
Музикален ръководител - Юли Дамянов
Режисьори - Юлия Маринова и Явор Радованов
Диригент - Людмил Горчев

19.02, събота, 19.00 ч.
ЦАРИЦАТА НА ЧАРДАША    
Оперета от Имре Калман
Участват: Валентина Корчакова, Пеньо Пирозов, Катерина Тупарова, Александър Мутафчийски, Николай Борисов, Юлия Мринова, Румен Григоров, Иван Бенчев, Емил Митрополитски, Александър Василев.
Режисьор - Марио Николов
Диригент постановчик - Юли Дамянов
Диригент - Огнян Митонов

22.02, вторник, 19.00 ч.
Външна продукция
ОТКРОВЕНИЕ
стихове акад. Владимир Исайчева
музика проф. Найден Андреев
Олга Михайлова - мецосопран, Олга Узкова - актриса, Ивелина Балчева - алт, Владимир Лесневски - актьор, Николай Моцов - тенор, Балет „АРАБЕСК”, Александър Крунев - баритон, Мая Ковдарева - състезателни танци, Иво Леонкев -  пантомима.
Младежки симфоничен оркестър
Диригенти -проф. Найден Андреев, Деян Павлов
Сценарий - проф. Лидия Небаба
Режисьор на ТВ адаптация - Ласка Минчева
    
24.02, четвъртък, 19.00 ч.
ГРАФИНЯ МАРИЦА
Оперета от Имре Калман
Участват: Добрина Икономова, Пеньо Пирозов, Катерина Тупарова, Александър Мутафчийски, Румен Григоров, Юлия Маринова, Александър Пенчев , Емил Митрополитски, Мартин Василев
Режисьор - Светлана Атанасова
Диригент - Огнян Митонов
Сценография и костюми - Евгения Раева
Хореограф - Антоанета Алексиева
Хормайстор - Людмил Горчев

25.02, петък, 19.00 ч.   
ИСУС ХРИСТОС СУПЕРЗВЕЗДА
Рок-опера от А.Л. Уебър и Тим Райс
Със съдействието на Really Useful Group ltd и
Програма "Култура" на Столична община
Участват: Иван Иванов, Владимир Михайлов, Надежда Панайотова, Георги Ханджиев, Георги Джилянов, Александър Василев, Иван Бенчев, Георги Иванов, Румен Григоров, Светослав Клинчаров, Сердикий Попов, Александър Мутафчийски, Стефан Петков, Никола Кабрузов, Емил Митрополитски, Иван Панев, Явор Радованов.
Режисьор - Бойко Илиев
Диригент постановчик - Игор Богданов
Сценография и костюми - Евгения Раева
Хореограф - Светлин Ивелинов
Хормайстор - Людмил Горчев

26.02, събота, 19.00 ч.
ПРЕМИЕРА
КОНЦЕРТЪТ
Балетен спектакъл
Участват: Антоанета Алексиева, Катя Богданова, Нина Николова, Йоанна Стоянова, Елина Цолова, Татяна Янева , Радослав Ачов, Мартин Василев, Мартин Виденов, Теодор Добрев, Огнян Иванов, Владимир Кръстев,  Николай Стоев
Режисьор постановчик - Светлин Ивелинов.
Хореографи - Светлин Ивелинов;
Силвия Томова;
Антоанета Алексиева;
Татяна Янева;
Светослав Клинчаров;
Сценография и костюми - Евгения Раева
 
Присъединете се към страницата на svetlosenki.com - Изкуството като начин на живот във facebook.

 

За да публикувате коментари, трябва да сте регистриран потребител. Можете да се регистрирате от тук.

 
Изкуство и култура www.svetlosenki.com 2009-2010 Всички права са запазени.  Условия за ползване
Разработка    RSS    Бюлетин    Други проекти: www.mrejo.net    Работа при нас